Eriliselt hõrk maitse

Musta Küüslaugu maitse on tähelepanuväärne. See on segu soolakast ja magusast, karamellisest ja šokolaadisest, pisut mõrkjast ja pisut hapukast. Kas oled kuulnud umami maitsest? Inimesel on neli maitsetaju: magus, hapu, soolane ja kibe. Umami on viies maitse. Selle jaapanikeelse sõna vaste eesti keeles on „hõrgutav“. Just seda maitset kannab Must Küüslauk.

Umami omadus on see, et ta võimendab teisi maitseid, seguneb nendega hästi ja loob imelisi maitsekooslusi. Just sellepärast soovitame Musta Küüslauku kasutada nii eelroogade, pearoogade kui dessertide juures. Otsi inspiratsiooni meie retseptidest! Musta Küüslaugu abil üllatad oma perekonda muutes ka argiroad pidupäevaseks ja eriliseks. Lisa Musta Küüslauku kas jäätisesse või salatisse, pastasse või maasikamoosi. Ja kui veel külalised peaksid saabuma, siis jagub seda põnevust ja ahhetamist päris kauaks. Võid kasutada Musta Küüslauku õhtusöögi igas roas alates suupistevaagnast kuni šokolaadikoogini välja.

Üha enam avastavad Musta Küüslaugu võimalusi restoranid ja toidutootjad. Ja miks ka mitte? See toode annab võimaluse eristuda, luua silmapaistvaid maitseid ning lisada toidule samal ajal tervist toetavaid omadusi. Kindlasti soovitame ka kodukokkadel Musta Küüslauguga eksperimenteerida.

Ja veel üks nipp. Kui sõbrannad külla tulevad, paku neile veini kõrvale suupisteks Musta Küüslauku! Kui just su mees ei ole seda väärt kraami õllekõrvasena ära tarvitanud… Sel juhul saad alati lisa varuda meie e-poest.

Peakokk Evan Hanczor

Ameerika staarkokk Evan Hanczor on Musta Küüslaugu maitse kohta öelnud nii: „See on sügav, maitsed on nii mitmetasandilised ja need jäävad maitsemeeltele püsima. Selles on tumeda karamelli ja šokolaadi noote, veidi mõrkjat, veidi magusat ja umamit pluss veel seda je ne sais quoi’d (prantsuse keeles: ma ei tea, mida).“