Teadusuuringud kõnelevad

Kui sul on huvi Musta Küüslauku puudutava teadusliku tausta vastu, siis oleme siinkohal kokku pannud väikese väljavõte kõige asjakohasematest uurimustöödest.

  • Küüslaugule iseloomulik terav ja ebameeldiv maitse asendub musta küüslaugu juures maheda, magushapuka ja siirupise maitsega. Eriti oluline on väävlit sisaldav aminohappeline ühend S–allüültsüsteiin (SAC), mida mustas küüslaugus on 5–6 korda rohkem kui värskes küüslaugus. Madalal temperatuuril töödeldud küüslauk sisaldab rohkem SAC-i kui küüslauk, mida on töödeldud kõrgemate temperatuuride juures. (Bae et al., 2014).
  • Aminohapetest kasvab musta küüslaugu töötlemisprotsessi alguses alaniini, valiini, leutsiini, isoleutsiini, lüsiini, arginiini, proliini, asparagiini, asparagiinhappe, türosiini ja fenüülalaniini sisaldus. Orgaanilistest hapetest moodustub musta küüslaugu töötlemisel juurde äädik-, sipelg-, merevaik- ja 3-hüdroksüpropioonhape (Liang et al., 2015).
  • Mustal küüslaugul puudub seedimist ärritav kõrvaltoime. Musta küüslaugu magusam maitse on tingitud polüsahhariidide degradeerumisest mono- ja oligosahhariidideks temperatuuri mõjul, hapukas kõrvalmaitse aga pH langusest  (Zhang et al., 2014).
  • Looduslike suhkrute sisaldus, mis on otseselt seotud musta küüslaugu magususega, kasvab 28%-st värskes küüslaugus kuni 47%-ni mustas küüslaugus. Teised komponendid nagu proteiinid ja lipiidid ei näita kvantitatiivseid erinevusi võrreldes värske küüslauguga, kuid üksikute aminohapete sisaldus suureneb pärast töötlemist oluliselt (Wang et al., 2010).
  • Küüslauk saab tumepruuni või mustja värvuse selles moodustuva melanoidiini abil, kusjuures kõrgematel temperatuuridel toimub intensiivsem värvuse teke. Magushapukuse kirjeldamisel võib viidata palsamiäädikale ja tamarindile sarnanevatele maitsenüanssidele (Kim et al., 2012).